Gaisa mitrinātāji. Kādēļ tie ir labi Jūsu veselībai.

Gaisa mitrinātāji. Kādēļ tie ir labi Jūsu veselībai.
Publicēts: 14/10/2022 Lasīts: 886 Komentāri: 0

Gaisa mitrinātāji: Atvieglojiet ādu un elpošanu.

Mitrinātāji var atvieglot sausa gaisa radītās problēmas. Bet viņiem ir nepieciešama regulāra apkope. Šeit ir padomi, kā nodrošināt, lai mitrinātājs nekļūtu par bīstamu veselībai.

Sausie deguna blakusdobumi, asiņainie deguni un saplaisājušas lūpas - mitrinātāji var palīdzēt nomierināt šīs pazīstamās problēmas, ko izraisa sauss iekštelpu gaiss. Un arī vēsās miglas mitrinātāji var palīdzēt mazināt saaukstēšanās vai citus elpošanas simptomus.

Kas ir gaisa mitrinātāji?

Mitrinātāji ir ierīces, kas atbrīvo ūdens tvaikus vai tvaiku, lai palielinātu mitruma līmeni gaisā.

Gaisa mitrinātāju veidi:

Pēc mitrinātāja uzbūves un darbības principa:

Sprauslu kamera - tiek izmantotas lielākajā daļā gaisa kondicionieru. Ūdens izsmidzināšanai lieto centrbēdzes sprauslas, kuras iekārtā izvietotas vairākās rindās gaisa kustības virzienā.


Centrbēdzes ūdens izsmidzinātāji - diskveida ūdens izsmidzinātājos rotējoša konusa virsotne iegremdēta ūdenī. Centrbēdzes spēku iedarbības dēļ, ūdens plānā kārtiņa ceļas pa konusa virsmu uz augšu, nokļūst uz disku apakšējās virsmas un pēc tam ļoti sīku pilienu veidā atraujas no disku malām.


Aparāti ar kontakta slāņiem - kontakta slāņus var novietot horizontāli vai vertikāli. Tos veido no materiāliem, kas nepūst un nerūsē (keramika, misiņš, neilona un kaprona šķiedras, gofrēts alumīnijs, augstas kvalitātes sintētiskie materiāli, plastmasa u.c.). Sausais gaiss plūst cauri mitrajam materiālam, uzņemot sevī ūdens tvaiku, šādā veidā palielinot mitrumu. 


Tvaika mitrinātāji - lai ūdens iztvaikotu, tas ir jāuzkarsē. Tas notiek iztvaicētāja ieliktnī, kas sastāv no diviem elektrodiem un iztvaicēšanas kameras. Elektriskā strāva plūst no viena elektroda uz otru, ūdenim darbojoties kā savienojošajam elementam. Ūdens uzkarst un transformējas tvaikā, kas caur nelielu atveri ieplūst telpā.


Ultraskaņas mitrinātāji - mitrinātājs izmanto augstas frekvences vibrācijas, lai pārvērstu ūdeni mikroskopisku daļiņu miglā, kas tiek iepūsta telpā, kur tā nekavējoties iztvaiko.


Ideāls mitruma līmenis:

Mitrums mainās atkarībā no sezonas, laika apstākļiem un jūsu mājas atrašanās vietas. Parasti mitruma līmenis ir augstāks vasarā un zemāks ziemā. Ideālā gadījumā mitrumam jūsu mājās vajadzētu būt no 30% līdz 50%. Mitrums, kas ir pārāk zems vai pārāk augsts, var radīt problēmas.

Zems mitrums var izraisīt sausu ādu, kairināt deguna ejas un kaklu un padarīt acis niezošas.

Augsts mitrums var likt jūsu mājām justies aizliktām un izraisīt kondensāciju uz sienām, grīdām un citām virsmām. Kondensāts var izraisīt kaitīgu baktēriju, putekļu ērcīšu un pelējumu augšanu. Šie alergēni var izraisīt elpošanas problēmas un izraisīt alerģiju un astmas uzliesmojumus.

Kā izmērīt mitrumu

Labākais veids, kā pārbaudīt mitruma līmeni jūsu mājā, ir ar higrometru. Šī ierīce izskatās kā termometrs. Tas mēra mitruma daudzumu gaisā. Higrometrus var iegādāties datortehnikas veikalos un universālveikalos. Pērkot mitrinātāju, apsveriet iespēju iegādāties tādu ar iebūvētu higrometru, kas uztur mitrumu veselīgā diapazonā (mitrinātā stāvoklī).


Mitrinātāji, astma un alerģijas

Ja Jums vai Jūsu bērnam ir astma vai alerģijas, pirms mitrinātāja lietošanas konsultējieties ar ārstu. Paaugstināts mitrums var atvieglot elpošanu bērniem un pieaugušajiem, kuriem ir astma vai alerģija, īpaši elpceļu infekcijas, piemēram, saaukstēšanās, laikā. Bet migla no netīra mitrinātāja vai palielināta alergēnu augšana, ko izraisa augsts mitrums, var izraisīt vai pasliktināt astmas un alerģijas simptomus.

Kad gaiss ir pārāk mitrs: sausinātāji un gaisa kondicionieri

Tāpat kā gaiss, kas ir sauss, var būt problēma, tāpat arī gaiss var būt pārāk mitrs. Kad mitrums kļūst pārāk augsts - bieži sastopams vasaras mēnešos - ir ieteicams veikt pasākumus, lai samazinātu iekštelpu mitrumu. Jūs varat samazināt mitrumu:

Izmantojot gaisa kondicionieri. Centrālās vai logos uzstādītās gaisa kondicionēšanas iekārtas izžāvē gaisu, uzturot iekštelpu mitrumu ērtā un veselīgā līmenī.

Izmantojot sausinātāju. Šīs ierīces savāc lieko mitrumu no gaisa, pazeminot mitruma līmeni. Sausinātāji darbojas kā gaisa kondicionieri, bez "dzesēšanas" efekta. Tos bieži izmanto, lai palīdzētu izžūt mitrus pagrabus.

Uzturiet to tīru: Netīri mitrinātāji un veselības problēmas

Netīri rezervuāri un filtri mitrinātājos var ātri audzēt baktērijas un pelējumu. Netīri mitrinātāji var īpaši radīt problēmas cilvēkiem ar astmu un alerģijām. Bet pat veseliem cilvēkiem ar netīriem mitrinātājiem ir potenciāls izraisīt gripai līdzīgus simptomus vai pat plaušu infekcijas, kad piesārņotā migla vai tvaiks izdalās gaisā. Iztvaicētājiem un tvaika iztvaicētājiem var būt mazāka iespēja atbrīvot gaisā esošos alergēnus nekā var atdzist miglas mitrinātājiem.

Padomi, kā uzturēt gaisa mitrinātāju tīru

Lai mitrinātāji būtu bez kaitīga pelējuma un baktērijām, ievērojiet ražotāja ieteiktās vadlīnijas. Šie padomi pārnēsājamiem mitrinātājiem var arī palīdzēt:

Izmantojiet destilētu vai demineralizētu ūdeni. Krāna ūdens satur minerālus, kas var radīt nogulsnes mitrinātāja iekšpusē, kas veicina baktēriju augšanu. Laižot gaisā, šie minerāli bieži parādās kā balti putekļi uz jūsu mēbelēm. Jums ir arī iespējams elpot dažus minerālus, kas tiek izplatīti gaisā. Destilētam vai demineralizētam ūdenim ir daudz zemāks minerālvielu saturs nekā krāna ūdenim. Izmantojiet arī demineralizācijas kasetnes vai filtrus, ja to iesaka ražotājs.

Bieži nomainiet mitrinātāja ūdeni. Neļaujiet nogulsnēm attīstīties mitrinātāju iekšpusē. Iztukšojiet tvertnes, izžāvējiet iekšējās virsmas un, ja iespējams, katru dienu uzpildiet ar tīru ūdeni, it īpaši, ja izmantojat vēsu miglu vai ultraskaņas mitrinātājus.

Notīriet mitrinātājus ik pēc 3 dienām. Pirms tīrīšanas atvienojiet mitrinātāju. Noņemiet visas minerālu nogulsnes vai plēvi no tvertnes vai citām mitrinātāja daļām ar 3% ūdeņraža peroksīda šķīdumu, kas ir pieejams aptiekās. Daži ražotāji iesaka izmantot hlora balinātāju vai citus dezinfekcijas līdzekļus.

Pēc tīrīšanas vienmēr izskalojiet tvertni. Tas var neļaut kaitīgām ķīmiskām vielām nokļūt gaisā un pēc tam ieelpot.

Regulāri mainiet mitrinātāja filtrus. Ja mitrinātājam ir filtrs, nomainiet to vismaz tik bieži, cik iesaka ražotājs, un biežāk, ja tas ir netīrs. Tāpat regulāri nomainiet filtru savā centrālajā gaisa kondicionēšanas un apkures sistēmā.

Saglabājiet zonu ap mitrinātājiem sausu. Ja laukums ap mitrinātāju kļūst mitrs vai slapjš , ieskaitot logus, paklājus vai galdautus, samaziniet daudzumu, cik bieži to lietojat.

Sagatavojiet mitrinātājus uzglabāšanai. Noteciniet un notīriet mitrinātājus pirms to uzglabāšanas. Un pēc tam tos atkal notīriet, kad izņemat tos no uzglabāšanas vietas lietošanai. Izmetiet visas izmantotās kasetes vai filtrus.

Izpildiet norādījumus par centrālajiem mitrinātājiem. Ja jūsu centrā esošās apkures un dzesēšanas sistēmā ir iebūvēts mitrinātājs, izlasiet lietošanas instrukciju vai jautājiet apkures un dzesēšanas speciālistam par pareizu apkopi.

Apsveriet iespēju nomainīt vecos mitrinātājus. Laika gaitā mitrinātāji var veidot nogulsnes, kuras ir grūti vai neiespējami noņemt, un veicināt baktēriju augšanu.

Bet esiet piesardzīgi: lai gan mitrinātāji ir noderīgi, tie var padarīt jūs slimu, ja tie netiek pareizi uzturēti vai ja mitruma līmenis paliek pārāk augsts. Ja izmantojat mitrinātāju, noteikti pārbaudiet mitruma līmeni un uzturiet mitrinātāju tīru. Netīri mitrinātāji var audzēt pelējumu vai baktērijas. Ja Jums ir alerģija vai astma, pirms mitrinātāja lietošanas konsultējieties ar ārstu.



Produkti, kas saistīti ar šo ziņu

Komentāri

Rakstīt komentāru