Izbaudiet vasaru ar mūsu peldbaseinu izvēli jūsu dārzam!

Izbaudiet vasaru ar mūsu peldbaseinu izvēli jūsu dārzam!
Publicēts: 14/04/2023 Lasīts: 934 Komentāri: 0

Izbaudiet vasaru ar mūsu peldbaseinu izvēli jūsu dārzam!

No mazākiem piepūšamajiem modeļiem, kas ir ideāli piemēroti bērniem un ģimenēm, līdz pat lieliem ballīšu baseiniem, pie mums atradīsiet peldbaseinus, kas atbilst gandrīz katrai gaumei un budžetam. Lai palīdzētu jums atrast absolūti labāko peldbaseinu jūsu dārzam, mēs esam izveidojuši īsu pirkšanas rokasgrāmatu.

Kā izvēlēties sev piemērotāko peldbaseinu.

Kur es varu novietot peldbaseinu?

Piepūšamajiem un karkasa peldbaseiniem pirms uzstādīšanas nav nepieciešama plaša zemes gatavošanas un rakšanas darbi. Nepieciešama ir brīva vieta dārzā ar ērtu piekļuvi ūdenim.

Pirms baseina uzstādīšanas pārliecinieties, ka izvēlētā zona ir līdzena, pretējā gadījumā jūsu baseins netiks piepildīts vienmērīgi un jūs varat radīt pārmērīgu slodzi vienā pusē. Ir arī vērts pārbaudīt, vai zeme, uz kuras izvēlaties novietot baseinu, ir pietiekami izturīga, lai to atbalstītu. Lai gan mazākiem baseiniem tas nav tik svarīgi, ir vērts ņemt vērā, ka viens litrs ūdens sver kilogramu, tāpēc lielākiem baseiniem, kuru piepildīšanai nepieciešami vairāki tūkstoši litru, zem tiem būs nepieciešams kāds ciets pamats.

Neapstrādātai zemei mēs iesakām iegādāties paklāju baseinam. Tas pasargās baseina pamatni no visa, kas to var sabojāt.

Baseina paklājus variet atrast ŠEIT 


Karkasa peldbaseini / piepūšamie peldaseini

   

Jums tiek piedāvāta iespēja izvēlēties starp karkasa un piepūšamajiem baseiniem. Abiem veidiem ir daudz augstas kvalitātes iespēju.

Piepūšamie baseini parasti ir ātrāk uzstādāmi un demontējami, kā arī tos ir vieglāk uzglabāt. Tomēr tiem ir nepieciešams gaisa sūknis, lai piepūstu un mainoties temperatūrai, var būt nepieciešama papildināšana ar gaisu. Piepūšamie peldbaseini arī mēdz būt seklāki nekā karkasa baseini un to biezās, ar gaisu piepildītās sienas aizņems vairāk vietas Jūsu dārzā.

Karkasa baseini parasti ir izturīgāki un tos var atrast lielākos izmēros un dziļumos. Negatīvi ir tas, ka karkasa baseini prasa vairāk pūļu, lai saliktu kopā vai iepakotu atpakaļ uz ziemas sezonu, kā arī uzglabāšanas laikā tie aizņems vairāk vietas. Karkasa baseini mēdz būt arī dārgāki, bet tomēr ir arī dažādi budžeta varianti.

Neskatoties uz dārgāku cenu un sarežģītāku uzstādīšanu, karkasa baseinam ir daudz priekšrocības:

Mūžs -  Šādas konstrukcijas kalpo ilgāk nekā piepūšamās, vidējais ilgums ir 5 gadi.

Spēks - Baseinu pamatne ir ļoti izturīga, metāla rāmis zem cilvēka svara nelocīsies, un būs diezgan grūti izkrist no baseina

Nodiluma izturība - Visbiežāk plēvei tiek izmantots poliesters, tas lieliski iztur dažādus bojājumus.

Daudzveidība - Piedāvāto rāmju baseinu modeļu skaits palīdzēs izvēlēties labāko variantu jebkuram pieprasījumam.

Plašo peldbaseinu izvēli variet atrast ŠEIT


Vai peldbaseinam ir nepieciešams sūkņa filtrs?

Tas, vai izvēlaties baseinu ar sūkņa filtru, būs atkarīgs no tā, cik liels ir baseins un cik ilgi plānojat to piepildīt. Mazāki baseini, kas ir piepildīti tikai neregulārai lietošanai, visticamāk, būs labi bez filtra, jo jūs varat vienkārši to iztukšot, tīrīt un uzpildīt baseinu kad nepieciešams. Tomēr lielāki baseini, kuriem nepieciešams liels ūdens daudzums, noteikti gūs labumu no sūkņa filtra pievienošanas. Jo vairāk ūdens tiks filtrēts, jo tīrāks tas būs, tāpēc, jo īpaši siltā laikā, filtrācijas sūkni ieteicams darbināt katru dienu.


Kā ar hloru?

Hlors ir oksidējoša viela. Mijiedarbojoties ar organiskām vielām, tostarp aļģēm un mikroorganismiem, tas novērš patogēnas mikrofloras attīstību.

Peldbaseinu piepildīšanai nepieciešams ievērojams ūdens daudzums un pat vidēja izmēra baseiniem ir nepieciešami daudz litru. Jūs varat uzņemt hloru kopā ar dažām hlora tabletēm un tas nodrošinās, ka jūsu peldbaseins paliek tīrs un ūdens paliek dzidrs tieši vasaras sezonā.

Hlorēšanas metodes priekšrocības:

  •        tiek iznīcināts plašs patogēno mikroorganismu klāsts;
  •         pievienojot ķimikāliju, tiek dezinficēts ne tikai ūdens, bet arī pati baseina bļoda;
  •         līdzekļiem ir aktīvās iedarbības ilgums, atrodoties ūdenī;
  •        ietekmē ūdens caurspīdīgumu, izslēdz tā ziedēšanas iespēju un nepatīkamas smakas veidošanos;
  •        zemas izmaksas salīdzinājumā ar citiem analogiem.

Trūkumi:

  •         nespēja nomākt patogēnās formas, kas vairojas, veidojot sporas;
  •         ar pārmērīgu hlora koncentrāciju tas negatīvi ietekmē cilvēka ķermeni, izraisot ādas, gļotādu un elpošanas ceļu apdegumus;
  •        hlorēts ūdens ir kaitīgs alerģijas slimniekiem;
  •         laika gaitā patogēnā mikroflora attīsta rezistenci pret parasto zāļu koncentrāciju, kas izraisa devu palielināšanos;
  •         daži produkti laika gaitā var iznīcināt aprīkojuma metāla daļas un baseina konstrukcijas.


Vai es varu sildīt savu peldbaseinu? 

Lai gan āra baseini ir paredzēti, lai tie dabiski sildītos vasaras saulē, ir pieejami sildītāji, lai sniegtu viņiem palīdzīgu roku. Jums nepieciešamā sildītāja veids būs atkarīgs no baseina lieluma un lielākā daļa no tiem ir paredzēti lietošanai kopā ar baseina sūkni. Kā alternatīva ar elektrotīklu darbināmiem sildītājiem ir pieejami arī baseina saules paklāji un tie ir paredzēti, lai maigi sasildītu ūdeni, kad tas iet caur filtru. Šos paklājus var izmantot gan mazākiem, gan lielākiem dārza baseiniem, kombinējot saules paklāju daudzumu.


Kādām ekstrām man jāpievērš uzmanība?

Ekstras, kas apvienotas ar peldbaseiniem, dažādos modeļos ievērojami atšķiras. Papildus sūkņu filtriem piepūšamo peldbaseinu gadījumā ir vērts pievērst uzmanību arī gaisa sūkņiem. Daži piepūšamie peldbaseini ir komplektā ar gaisa sūkni, bet, ja jūsu izvēlētais baseins to nedara, mēs ļoti iesakām to izvēlēties atsevišķi. Manuālie rokas vai kāju pumpji parasti ir vislētākie, taču ērtākais variants būs elektriskais gaisa pumpis, pat vidēja izmēra piepūšamajiem baseiniem.

Izturīgi baseina pārklāji arī ir saprātīgs ieguldījums. Kvalitatīvs pārsegs pasargās jūsu baseinu, turot klaiņojošus gružus, mājdzīvniekus un bērnus prom no ūdens, kad tas netiek izmantots. Kā bonuss ir tas, ka lielākā daļa baseinu pārklāji ir tumši pelēki vai melni, tāpēc tie arī palīdz uzsildīt ūdeni pirms tā lietošanas.


Lai gan tas nav būtiski mazākiem peldbaseiniem, baseina kāpnes var būt vērtīgs papildinājums lielāka izmēra baseiniem. Kāpnes atvieglos iekāpšanu un izkāpšanu, īpaši bērniem. Tas arī novērš nevajadzīgu spiedienu uz baseina sienām, kāpjot iekšā un ārā.


Dažādas peldbaseinu ekstras un piederumus variet atrast ŠEIT


Komentāri

Rakstīt komentāru